Leke Tedavisi

Leke Tedavisi


Proje Açıklaması

LİGHTENİNG-PERFECTİON PEELİNG

Güneşteki ultraviyole ışınları epidermiste D vitamini ve bazı hormonların üretimini sağlar. Fakat ozon tabakasının incelmesi ile beraber UV ışınlarının zararlarını da bir o kadar hissetmeye başladık.Yapılan araştırmalar sonucu cilt kanserine en çok sebep gösterilen etkenin güneş olduğu saptanmıştır.

BAKIMIN KULLANILDIĞI DURUMLAR NELERDİR?

-Akne skarları: Akneli ciltlerde hücre oluşumu , diğer ciltlere nazaran 4-5 kat daha fazla olduğundan hücreler dökülmeyip cildin kalınlaşmasına ve akne izlerine sebep olur.

-Olgun ciltler:Olgun ciltlerde hücre yenilenmesi 90 günde olur.Dolayısıyla cilt may ve solgundur.Bu görünümün ve ince çizgilerin giderilmesi için ciltte soyma uygulanabilir.

-Güneş zararları:Stratum corneum tabakası cildi UV ışınlarından korumak için daha da kalınlaşır. Bu pürüzlü görünümü ortadan kaldırmak için soyma en iyi yöntemdir.Ayrıca güneş lekelerinin giderilmesinde de oldukça etkilidir.

Leke:Yaşlılık lekeleri,çiller,doğum kontrol ilaçlarının ve gebeliğin neden olduğu lekelerin bakımında da oldukça etkili bir yöntemdir.